Novi sastanak u okviru serije onlajn intervjua “TAČKE PRESEKA”

Vreme 28. novembar 2022. 19:00

Odsek za hungarologiju u okviru promocije Fakulteta, Odseka, kao i pripreme za upis u sledeću akademsku godinu, u zimskom semestru nastavlja sa serijom intervjua započetom početkom godine pod naslovom “Tačke preseka”. Prošle sezone nas je interesovalo “Šta znači biti filolog?”. Sadašnji studenti su razgovarali sa bivšim studentima koji ne rade u prosveti. Sagovornici su nam bili pozorišni organizator, dramaturg, teatrolog, rukovodilac odeljenja za ljudske resurse, stručnjak za onlajn marketing i profesionalni prevodilac. Tražili smo odgovore na pitanje kako se u različitim profesijama može koristiti znanje stečeno na Filozofskom fakultetu.

U drugoj sezoni reč imaju profesori mađarskog jezika i književnosti. Prilikom prvog intervjua  u oktobru slušali smo o iskustvima svojih koleginica u osnovnim školama, dotakli smo se nastavnih i pedagoških pitanja, metodičkih iskustava, eksperimenata i inovacija u nastavi, kao i aktuelne procene uloge profesora i razrednog starešine. 28. novembra će svoja iskustva sa nama podeliti profesori poljoprivrednih i stručnih srednjih škola, dok u poslednjem činu u zimskom semestru na red dolaze kolege koji rade u gimnazijama i u gimnazijama za talentovane učenike.

Razgovori se vode putem Zum platforme, pristup je slobodan svim zainteresovanim osobama na donjem linku:

Passcode: magyar

ZUMIRAJTE NAS!