Boravak asistenata i profesora Odseka za medijske studije u Americi

Opšte

U okviru programa Univerzitetsko partnerstvo (University Partnership), koji sprovodi Ambasada SAD u Beogradu, asistenti i profesori sa Odseka za medijske studije su posetili Univerzitet države Vašington u periodu 29.3.-6.4.2024.

Tokom posete upoznali su se sa procesom edukacije budućih novinara na ovom univerzitetu, a poseban naglasak je stavljen na uspostavljanje i razvoj istraživačkih kapaciteta. U sklopu posete, učestvovali su i na 48. simpozijumu u organizaciji Koledža za komunikacije Edvard Morov (Edward R. Murrow College of Communication). Ovaj simpozijum se održava jednom godišnje i okuplja veliki broj stručnjaka iz različitih oblasti komunikacije, te kroz panel diskusije pruža učesnicima dublji uvid u savremene trendove i izazove u industriji. Osim toga, omogućava studentima i učesnicima da se povežu sa ekspertima iz različitih sektora komunikacije.

• /uploads/attachment/vest/913/slika1_m.png
  • /uploads/attachment/vest/913/slika2.jpg