USPEŠNO ZAVRŠEN KONKURS „PRIKAŽI KNJIGU“

Iberoamerički centar i Centar za jezike Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu od decembra 2023. do aprila 2024. realizovali su konkurs „Prikaži knjigu“ za studente Filozofskog fakulteta (FFUNS), koji su imali mogućnost da odaberu jednu od publikacija objavljenih u protekle tri godine – prozu, poeziju, eseje, stručnu literaturu ili knjige za decu – zahvaljujući donaciji jedanaest izdavačkih kuća: Akademskoj knjizi, Kulturnom centru Novog Sada, Trećem trgu, Srebrnom drvetu, Vulkanu, LOM-u, Geopoetici, Dereti, Data STATUSu, Agori i Gradskoj narodnoj biblioteci „Žarko Zrenjanin“.

Namera organizatora konkursa bila je da okupi izdavače, saradnike i profesore Filozofskog fakulteta kako bi studentima pružili mogućnost da čitaju, pišu, osvoje nagrade i objave svoje prikaze. Na konkurs javilo 80 studenata, od koji je 51 napisao i poslao prikaz odabrane knjige. Radove su ocenjivali profesori i saradnici nekoliko odseka FFUNS: dr Miloš Jocić i Milica Sofinkić sa Odseka za srpsku književnost, dr Nebojša Vlaškalić sa Odseka za romanistiku, dr Ana Rimar Simunović sa Odseka za rusinski jezik, dr Marija Mitić i dr Bojana Kovačević Petrović sa Odseka za italijanske i iberoameričke studije i msr Vladimir Papić sa Odseka za komparativnu književnost.

Najboljih osmoro studenata nagrađeno je na završnoj svečanosti 15. maja knjigama u izdanju Sezam Book, Filozofskog fakulteta i ostalih izdavača, kao i reklamnim paketom FFUNS. Treće mesto, sa 98 poena, osvojili su Tanja Jovanović sa Odseka za slavistiku – Grupa za ruski jezik i književnost, Malena Milivojević sa Odseka za anglistiku, Sofija Rakočević i Helena Tadić sa Odseka za komparativnu književnost sa teorijom književnosti. Drugo mesto na konkursu „Prikaži knjigu“, sa 99 bodova, osvojila je Anđela Raketić sa studijskog programa Kulturologija. Prvo mesto dele troje studenata Filozofskog fakulteta: Vladimir Jović sa Odseka za anglistiku, Katarina Krnjajić sa Odseka za germanistiku i David Menčik, student doktorskih studija Filozofije, kao i master studija Kulturologije.

Najsrdačnije čestitamo nagrađenima i svim učesnicima ovog konkursa.

• /uploads/attachment/strana/1900/WhatsApp_Image_2024-05-16_at_19.22.02.png
  • /uploads/attachment/strana/1900/WhatsApp_Image_2024-05-16_at_19.21.26.png