15KSAP13 - Razvoj karijere i poslovna etika - praksa

Specifikacija predmeta
Naziv Razvoj karijere i poslovna etika - praksa
Akronim 15KSAP13
Studijski program Konferencijsko, stručno i audiovizuelno prevođenje
Modul
Tip studija master akademske studije drugog stepena
Nastavnik (predavač)
Nastavnik/saradnik (vežbe)
Nastavnik/saradnik (DON)
    Broj ESPB 5.0 Status predmeta obavezan
    Uslovljnost drugim predmetima nema Oblik uslovljenosti
    Ciljevi izučavanja predmeta Stručna praksa ima za cilj da studentu omogući - uvid u praktične aspekte prevodilačke delatnosti, od konkurisanja za posao, preko uslova rada i tipova zadataka do načina organizovanja rada na projektu ili zadatku, u svim fazama projekta, od ugovaranja do isporuke prevoda. - uvid u radno mesto rukovodioca projekta, prevodioca, terminologa, redaktora i sl. - da primeni stečena znanja i veštine u profesionalnom okruženju i - da usavrši i produbi relevantne aspekte sopstvene prevodilačke kompetencije.
    Ishodi učenja (stečena znanja) Student po završetku stručne prakse: - ume da napiše adekvatnu radnu biografiju prilagođenu poslodavcu - ume na jasan i adekvatan način da formuliše svoja očekivanja i preferencije u okviru prevodilačkog posla - ume da napiše ponudu, radni nalog, fakturu - ume da planira rad na projektu u kom učestvuje veći broj saradnika različitih profila ume da efikasno organizuje svoje radno vreme
    Sadržaj predmeta
    Sadržaj teorijske nastave nema.
    Sadržaj praktične nastave Student bira oblast iz domena prava, politike, ekonomije i kulture u kojoj će da obavi stručnu praksu. Stručna praksa se obavlja u toku četvrtog semestra studija u okviru institucija ili preduzeća koje obavljaju prevodilačku delatnost. Sadržaj prakse zavisi od poslovne politike kompanije u kojoj se ona obavlja kao i vrste prevodilačkih poslova koji su toj instituciji potrebni, i precizira se sporazumom između Filozofskog fakulteta i poslodavca. Sporazum sadrži okvirnu specifikaciju radnih zadataka studenta koju sačinjavaju nastavnik i student, a potvrđuje poslodavac. Po isteku radne nedelje, student podnosi izveštaj koji obuhvata sve relevantne aspekte prakse. Po isteku prakse, student podnosi sumarni izveštaj (2000 do 3000 reči) o onome što je naučio, uvideo, usavršio i slično i predaje portfolio koji se sastoji od svih zadataka koje je student tokom prakse obavio i izveštaja poslodavca o radu i zalaganju studenta tokom prakse.
    Broj časova aktivne nastave nedeljno tokom semestra/trimestra/godine
    Predavanja Vežbe DON Studijski i istraživački rad Ostali časovi
    0 0 10
    Metode izvođenja nastave Praktičan rad u realnom radnom okruženju.
    Ocena znanja (maksimalni broj poena 100)
    Predispitne obaveze Poena Završni ispit Poena
    Aktivnosti u toku predavanja Pismeni ispit 40
    Praktična nastava Usmeni ispit
    Projekti 30
    Kolokvijumi 15
    Seminari 15
    Vrh strane